Reorganizare forum

Moderators: camel, moderators

Reorganizare forum

Postby Guest » Tue Feb 10, 2004 9:14 pm

Va felicit pentru reorganizarea forumului.
Marturisesc ca formula noua mi se pare mult mai potrivita, e mult mai usor sa caut informatii specifice si chiar sa scriu in forum, ramane sa fie completata cu informatie. Aici promit sa contribui si eu :D
Guest

upload?

Postby Guest » Fri Dec 10, 2004 4:57 pm

Exista posibilitatea de upload de fisiere?
(attach-uri la postari)
Mesajul de eroare este:
Upload Error: Could not upload Attachment to ./files/<fisier>
Guest

Postby shakalu » Fri Dec 10, 2004 6:13 pm

guest , nu , nu exista aceasta posibilitate ... daca ai informatii care consideri ca merita cititi fa-le cu copy si paste ...ptr restul fiecare ar trebui sa le ceara si in general se transmit prin email... daca informatia este intradevar extrema atunci poti sa-mi trimiti mie pe email sau adminului si atunci se decide daca poate apara pe site in sine ...
multumesc
shakalu

Postby dora » Wed Nov 02, 2005 8:09 am

O reorganizare a forumului se poate?Pentru un nou venit e foarte greu. a devenit un puzzle urias.Multe articole nu-si aveau rostul(mea culpa), prea multe topicuri noi, desi existau altele pe aceeasi tema
Uneori era suficient un link, nu tot textul(iarasi mea culpa,dar multa vreme am avut o conexiune dial-up,se incarcau asa greu paginile sau nu se incarcau deloc)
dora

Postby emil_c » Wed Nov 02, 2005 8:45 am

poate un model (să mă scuzaţi) sonrise ar putea ajuta
http://www.autismtreatmentcenter.org/cgi-local/ikonboard/loginout.cgi
Andrei – n. 12.06.2000
Autism usor, atipic (sau nu)
emil_c

reorganizare forum

Postby dianamaria » Fri Jan 06, 2006 12:59 pm

Ma scuzati ca intervin cu o parere...
Forumul este absolut magnific, dar este enorm...am petrecut o saptamina navigand prin teme si tot nu m-am lamurit pe ce drum trebuie sa o apuc. Daca mai pierd inca o doua-trei saptamini navigind si citind manualul si articolele pe care le-am copiat de aici ...inseamna ca am toate sansele ca razvan sa implineasca 5 ani fara prea mari rezultate (avind in vedere si lipsa mea de resurse).
De exemplu: ar trebui sa existe o tema in pagina principala care sa contina prezentarea si povestea noilor veniti. Eu am postat la "O zi cu copilul meu" cautind un topic care sa fie mai nou...exista topicuri care nu au mai fost intretinute de doi ani...ar putea fi sistematizate si transformate in arhiva de documente.
Alt exemplu: am recompus evolutia unor cazuri (in general pozitiva, uimitoare, as zice) tot din bucati de puzzle, cum spune dora. Ar fi bine sa existe fie "rezultate" cum s-a propus fie "cazuri rezolvate cu ...(aba, sonrise etc)".
Si mai cred (am vazut ca mai cred si altii) ca ar trebui publicate mai multe din informatiile de aici (voi reveni la alta tema, unde am vazut ca mai exista aceasta idee). Dincolo de greutatile care tin de publicare cred ca mai intii selectarea si organizarea informatiilor ar fi utila (pot sa ajut daca se doreste asa ceva, dupa 20 februarie) .
Mihai-Razvan, 2001, terapia ABA din 2006
dianamaria

Postby dora » Wed Mar 26, 2008 9:04 pm

Domnul Administrator,

vine lume multa....hai sa facem rafturi noi...

Invat si tamplarie daca e cazul...vazui ca nu e greu
dora

Postby dora » Thu Oct 23, 2008 11:07 am

dora wrote:

Domnul Administrator,

vine lume multa....hai sa facem rafturi noi...

Invat si tamplarie daca e cazul...vazui ca nu e greu

Adica ceream sa fiu administrator......
Acum nu doresc decat un voluntar, doi rentru revista presei

Voi lipsi o vreme....

toate cele bune
dora

Postby shakalu » Tue Oct 28, 2008 2:12 pm

dora ... iarta-ma ca nu am reactionat mai devreme . am fost un pic ocupat saptamanile astea ... trebuia sa ma asigur ca presa o sa duca campania care ne interesa pe noi . si ca are sa o faca asa cum trebuie :).
o sa iti ofer acces ca administrator . aminteste-mi te rog , la inceput saptamanii viitoare . si te rog spune-mi trei cuvinte in particular si despre ceea ce ai de gand . multumesc
shakalu

Postby dora » Sun Nov 16, 2008 9:21 am

Multumesc , Shakalu
Am primit acces ca administrator
(nu ca as fi amenintat cu plecarea, sunt prinsa in prea multe chestii profesionale)
Promisiunea e promisiune: invat tamplarie( m-a ajutat putin somalezu)

Mii de multumiri voluntarilor care ne tin la curent cu jurnalul de campanie ( corespondenti de razboi)

Ma plec cu recunostinta in fata combatantilor
dora

Postby shakalu » Mon Nov 17, 2008 9:29 pm

incepi intr-adevar sa inveti tamplarie ... sa vedem ce iese :)
shakalu

Postby shakalu » Mon Nov 17, 2008 11:49 pm

felicitari ptr reorganizare dora . multumim
shakalu

Postby shakalu » Mon Nov 17, 2008 11:56 pm

a ... sa nu uit. am dezactivat in masura posibilitatilor posturile sticky ... si o sa le tot dezactivez . doar chestiile extrem de importante pentru toata lumea am sa le las ca atare . altfel banalizam ceea ce e intr-adevar important si de asemenea oferim un avantaj unfair pentru alte posturi care poate merita mai multa atentie ... multumesc
shakalu

Postby dora » Tue Nov 18, 2008 7:07 am

shakalu wrote:dora , te rog ..... nu mai posta ca admin ...o sa se intample confuzii
multumesc

Nu mi-am dat seama ca eram in salopeta de tamplar...
:D
dora

Postby marius_filip » Sat Nov 22, 2008 1:55 am

Sugestie: o secţiune separată pt. ABA/VB, VBA sau pur şi simplu Verbal Behavior care ar cuprinde firele de discuţie de interes pe marginea Verbal Behavior a lui Skinner şi metodele derivate din ea. Locaţia: în zona ABA sau Alte Terapii.
Eusebiu, aproape 5 ani, TSA, face ABA acasă şi va face VBA
Altfel, nu mult mai mult decât http://mariusfilip.blogspot.com
marius_filip

Next

Return to CUM MA INREGISTREZ