evaluare

Moderators: camel, moderators

evaluare

Postby xtry » Tue Jan 20, 2004 11:00 pm

ma numesc gabi f. si am un baiat de 2 ani si 10 luni, din ce am citit la voi in forum am senzatia ca este autist, nu spune decat mama, tata, papa si in rest decat 2,3 vocale aiurea, se misca in fata si in spate, rade, plange cu motiv, nu face diferenta culorilor,iti impinge mana spre obiectele care le vrea.Ideea este ca vreau sai fac o evaluare la un doctor stie careva dintre voi in bucuresti un loc sau un doctor anume unde sa ma duc cu el?
Am fost la o policlinica de cartier in drumul taberei , pe cetatea histriei la un logoped, a vorbit 5 min cu mine a spus ca are un retard grav de vorbire, mia spus sa il invat culorile, verbele hai, uite,da si sa vin dupa o luna .Nu mia placut de loc , ajutati-ma.
xtry

Postby shakalu » Wed Jan 21, 2004 10:01 am

xtry...incearca la policlinica titan , la stationarul de zi la dna dr. urziceanu sau la spitalul nr 9 la dl profesor milea sau la budimex sau la grigore alexandrescu ....pentru un diagnostic cat mai exact cu putinta dna urziceanu (desi eu am rezervele mele in ceea ce o priveste pe dna dr urziceanu in rest ) sau profesorul milea cred ca au destula experienta sa iti puna un diagnostic (nu cere mai mult decat un diagnostic ca o sa te iei cu mainile de cap :) ) ....

succes si nu dispera
shakalu

Postby dominique » Wed Jan 21, 2004 10:54 am

Subscriu la cele spuse de shakalu:

Prof. univ. dr. Stefan Milea, seful clinicii de neuro-psihiatrie infantila (SPITALUL CLINIC DE PSIHIATRIE “PROF. Dr. AL. OBREGIA” (fost GH. MARINESCU) Sos. Berceni nr. 10–12, sector 4
Tel. 334.51.75; 334.49.93; 334.42.66)

Dr. Rodica Urziceanu, (cladirea Policlinicii Titan, intrarea prin spate) Bd.Grigorescu Nicolae 41 -stationarul de zi pentru copii (sau centrul de sanatate mintala), Tel. 341.20.31, 341.20.32 interior 221
dominique

inca nu am inceput...

Postby ICE-MAN » Sun Jul 18, 2004 2:35 pm

buna!inca nu am inceput un program propriu-zis!are ca diagnostic retardare in vorbire,tulburare pervazica,am fost la prof.Lupu din clinica de psihiatrie infantila CLUJ;l-am inscris la un centru in Alba-Iulia la casa ANSBERG,din pacate doar peste 2 luni poate sa-l primeasca ;d-l profesor mi-a spus ca are elem de autism,dar nu este autist complet:el zimbeste ,ride,alearga,ii place sa fie imbratisat,dar din pacate nu leaga cuvinte.program:plimbari in parcuri in aer liber,in mijlocul copiilor,nu prea agreeaza fetele le impinge.pe 27 august face 3 ani,baietelul meu;as putea sa va dau mai multe informatii in speranta ca-mi veti furniza un program care sa dea rezultate.Va multumesc anticipat.klausraika@yahoo.ca
ICE-MAN

Postby dominique » Wed Jul 21, 2004 8:15 am

ICE
Poti sa incerci sa vorbesti cu Milena, este tot din Cluj.
Prof Lupu ce variante de tratament ti-a propus?
dominique

Return to ARTICOLE VECHI