vreau sa cunosc parinti de copii autisti din Iasi

Moderators: camel, moderators

vreau sa cunosc parinti de copii autisti din Iasi

Postby echiscop » Fri Apr 14, 2006 9:18 pm

Buna ziua. Sint o jurnalista din Iasi si doresc sa scriu un amplu articol despre autism. Sint interesata sa cunosc mai multi parinti ai unor copii autisti, din Iasi. Am discutat pina acum cu familia Ghinea si m-a impresionat foarte mult cazul micutzei Maria (www.maria-ghinea.com). As dori sa ii ajut cumva si sa prezint drama mai multor copii cu aceasta afectiune, dar, in acelasi timp, sa arat ca exista reale sanse de vindecare. Am citit despre terapia ABA, am intrat pe mai multe forumuri de discutii si am aflat citeva lucruri..M-ar ajuta foarte mult sa stau de vorba si cu alti parinti care au copii autisti si care locuiesc din Iasi. Va multumesc. Ma puteti contacta la adresa echiscop@yahoo.com.
Buna ziua. Sint jurnalista la Ziarul de Iasi si doresc sa scriu un amplu articol despre autism si autisti, spre a ajuta intr-un fel cauza lor. Sint interesata sa discut cu parinti de copii autisti din Iasi.
echiscop

Postby vali » Mon Apr 17, 2006 8:01 am

Poate veniti si la Barlad, aici sunt foarte multe cazuri de autism(sunt copii de profesori, ingineri etc.).
vali

Postby ralu_c » Wed Apr 26, 2006 2:47 pm

va recomand sa ncercati sa vorbiti cu cineva de la CENTRUL PENILLA din iasi. acolo sunt copii cu autism. de asemenea, mai exista un centru de zi SF. ANDREI (in cadrul Centrului de plasament cu acelasi nume) unde se lucreaza si cu copii cu autism.
ralu_c

Postby ralu_c » Wed Apr 26, 2006 2:49 pm

si de asemenea, ASOCIATIA STAR OF HOPE
ralu_c

Re: vreau sa cunosc parinti de copii autisti din Iasi

Postby dora » Tue Mar 03, 2009 4:56 pm

echiscop wrote:Buna ziua. Sint o jurnalista din Iasi si doresc sa scriu un amplu articol despre autism. .

Felicitari inca o data ,Emilia Chiscop, pentru articol...
Biruit-au gandul...
Sunt oameni care nu uita durerea din ochii altor oameni...

http://www.revista22.ro/tragedii-de-car ... -5648.html
dora

Return to ARTICOLE VECHI