serviciul si mediul

Moderators: camel, moderators

Postby Guest » Sat May 28, 2005 5:20 pm

Rata divorturilor in familiile cu un copil autist e stiut crescuta. Jumbo- imi place cum ai sumarizat situatia (clar ca de obicei :) ). Cred ca ceva de genul "ce nu ma omoara ma intareste".
Maria (aka birmar, tot uit sa log in)
Guest

Postby simion c » Mon Jun 06, 2005 2:53 pm

JUMBO,esti tare.
daca nu se inventa berea umeda si rece,viata nu mai era la fel.
eu fac asa:" hai sotiorule la o bere! '
niciodata nu zice nu.cind ne-ntoarcem acasa,zic ' n-a facut nimeni curat?ce chestie!"
de curind am scos si gogul la bere si la o ciorba,a fost cuminte si important,cred ca barbatii au nevoie de iesitul asta la bere si cred ca si eu
simion c

Postby jude » Mon Jun 06, 2005 3:39 pm

Si ca sa nu deven intoleranta si ca sa va descretesc fruntile si sa mai provoc cateva riduri am sa mai postez niste glumite:
Intr-o buna zi, un taietor de lemne isi scapa securea in rau. Omul se puse pe jelit pentru ca-si pierduse singurul lucru cu care putea sa-si castige existenta. Vazand acestea, Dumnezeu aparu langa apa si-l intreba care este cauza disperarii sale. Omul ii explica atunci ca securea sa a cazut in apa si nu mai stie unde e.
Atunci, Dumnezeu plonja in rau si reveni cu o secure din aur masiv.
- Asta e securea ta?, il intreba el.
- Nu, raspunse taietorul de lemne.
Dumnezeu intra din nou in apa si, de data aceasta, se intoarse cu o secure numai din argint.
- Asta e securea ta?, intreba el din nou.
- Nu, raspunse din nou taietorul de lemne.
A treia oara, Dumnezeu reveni cu o secure de fier si il intreba din nou pe omul de pe mal:
- Asta e securea ta?
- Da, asta e, ii raspunse, de data aceasta, taietorul de lemne.
Dumnezeu, miscat de onestitatea omului, ii facu cadou toate trei securile.
Cateva zile mai tarziu, taietorul se plimba pe malul raului cu nevasta sa.
Dintr-o data, aceasta cazu in apa. Cum omul se puse din nou pe plans, Dumnezeu aparu din nou, intrebandu-l care-i este necazul.
- Nevasta mea a cazut in apa, ii raspunse taietorul de lemne printre suspine.
Atunci Dumnezeu sari in apa si aparu cu Penelope Cruz in brate.
- Asta este nevasta ta?, intreba el.
- DA! urla omul.
Atunci Dumnezeu, furios, il lua la suturi:
- De ce minti?
Atunci, taietorul de lemne incepu sa explice:
- Daca spuneam "nu" la Penelope Cruz, data viitoare mi-o aduceai pe Catherine Zeta-Jones. Si, daca si atunci as fi spus "nu",a treia oara mi-o aduceai pe nevasta-mea. Si, daca de data aceea as fi spus "da", mi le faceai cadou pe toate trei, dar eu sunt un om nevoias si n-am de unde sa hranesc trei femei. Acesta este motivul pentru care am raspuns cu "da" de prima data.

Morala: Barbatii mint intotdeauna numai din motive perfect oneste si logice.

Soţia se pregăteşte să prăjească un ochi, cגnd tocmai se מntoarce soţul acasă şi מncepe să ţipe:
-ATENŢIE!!! ATENŢIE!!! MAI MULT ULEI!!! AVEM NEVOIE DE MAI MULT ULEI!!! O SĂ SE ARDĂ!!! ATENŢIE!!! ־NTOARCE-L, ־NTOARCE-L, ־NTOARCE-L!!! HAI!!! ATENŢIE!!! AI ־NNEBUNIT? ULEIUL O SĂ SE TERMINE!!! O, DOAMNE DUMNEZEULE, SAREA!!! NU UITA SAREA!!!
Soţia, deja enervată la culme de ţipetele soţului, מl מntreabă:
-De ce ţipi aşa? Crezi că nu sunt מn stare să prăjesc un ou???
Bărbatul răspunde foarte calm:
-Asta ca să-ţi faci o idee de cum mă simt eu cגnd conduc maşina şi tu stai lגnga mine...
jude

Postby jumbo » Tue Jun 07, 2005 9:11 am

cristina, barbatii sunt niste fiinte sensibile si generoase care nu ar putea refuza invitatia la o bere.

Uneori, cand ma gandesc la toate berile pe care le-am baut, imi este rusine. Apoi ma uit la halba si ma gandesc la angajatii din fabricile de bere, la toate sperantele si visele lor. Daca nu as bea aceasta bere, ei ar putea ramane fara slujba iar visele lor s-ar spulbera.
Apoi imi spun: “Este mai bine sa beau aceasta bere si sa ii ajut astfel sa-si indeplineasca visele decat sa fiu egoist si sa-mi fac griji in legatura cu ficatul meu.”
(Jack Handey)

Simpatice glumele citate de jude.
Totusi, daca padurarul de mai sus ar fi mai responsabil, nu l-ar deranja tot timpul pe Dumnezeu.
O singura data ar fi suficient …
Nascut: Ianuarie 1998.
Diagnostic: note autiste, hiperkinezie.
jumbo

Postby simion c » Tue Jun 07, 2005 8:41 pm

jumbo,sa stii ca nici mie nu-mi pare rau de toata berea bauta si de banii dati pe la circiumi.
stiu ca nu par,dar sint un bun camarad cu care "sa mergi la bere" ,aseara am baut 2 l de bere ,iar sotul meu a baut o tuica. :lol: :lol: :lol:
si de cite ori trec pe linga o fabrica de bere,ma gindesc ,oare aia care lucra acolo au voie sa deguste ceva,sau doar lucra si-atit saracii?
apropo de bere,fac irlandezii o bere rosie minunata.
oricum,e minunat sa bei o bere-doua fara sa te bata nimeni la cap.
de-asta cred ca n-as putea sa ma-nsor niciodata,barbatii au mai mult curaj,i-am zis eu sotului meu ca trebuia sa se gindeasca inainte,he,he,ca nu berea ii omoara ficatul,ci nevasta lui cu gogu la pachet.
simion c

Postby jumbo » Tue Jun 07, 2005 9:56 pm

Eheei, iata o cristina mai in forma si care, cu ultima replica, pune punctul pe i.
Intr-adevar, cu o astfel de oferta la pachet, se pare ca nu ficatul este piesa care cedeaza prima la barbati. Sunt alte doua piese grele expuse riscului. Si astfel, se intampla ca ficatul sa fie doar la mijlocul distantei.
Nascut: Ianuarie 1998.
Diagnostic: note autiste, hiperkinezie.
jumbo

Previous

Return to ARTICOLE VECHI