ZEOLIT

Moderators: camel, jumbo, shakalu, dora, Milena, dominique, moderators

ZEOLIT

Postby Zugoor » Sun Jan 16, 2011 9:31 pm

Am aflat de ceva vreme despre Zeolit.Pe mine personal m-a impresionat pt proprietatile lui chelatoare si pt faptul ca este foarte safe,dupa cum spun ei.Insa,nu am gasit pe internet nici o familie care sa fi folosit produsul pt copii.Am gasit multe declaratii despre familii din afara care folosesc produsul,in special Zeolitul lichid,cu rezultate spectaculoase.Insa am devenit destul de sceptica cu trecerea anilor.

Aici gasiti cel mai detaliat articol despre Zeolit pe care l-am gasit in romana
http://www.cosmeticemag.ro/zeolit_pudra ... gr/641.htm

Daca sunt familii pe forum care au folosit produsul,indiferent de rezultate,va rog sa imi spuneti ,pe forum sau mail,ce rezultate ati avut,deoarece ma gandesc daca merita sa il incerc sau nu.
Zugoor

Re: ZEOLIT

Postby monica1968 » Tue Nov 08, 2011 2:21 pm

Zugoor wrote:Am aflat de ceva vreme despre Zeolit.Pe mine personal m-a impresionat pt proprietatile lui chelatoare si pt faptul ca este foarte safe,dupa cum spun ei.Insa,nu am gasit pe internet nici o familie care sa fi folosit produsul pt copii.Am gasit multe declaratii despre familii din afara care folosesc produsul,in special Zeolitul lichid,cu rezultate spectaculoase.Insa am devenit destul de sceptica cu trecerea anilor.

Aici gasiti cel mai detaliat articol despre Zeolit pe care l-am gasit in romana
http://www.cosmeticemag.ro/zeolit_pudra ... gr/641.htm

Daca sunt familii pe forum care au folosit produsul,indiferent de rezultate,va rog sa imi spuneti ,pe forum sau mail,ce rezultate ati avut,deoarece ma gandesc daca merita sa il incerc sau nu.

buna ziua
si pe mine ma intereseaza chelarea, eu am un copil de 2,8 ani cu TSA,
ati mai aflat ceva despre acest subiect?
monica1968

Postby Zugoor » Wed Nov 09, 2011 4:41 pm

Buna Monica
Am citit si rascitit despre Zeolit,si nu m-au convins.La americani,bineinteles,face minuni.Insa am gasit in cele din urma un document scris de ei,in care afirma ce face si ce nu face zeolitul,si anume curata organismul,insa nu face vindecari miraculoase.Mi s-a parut f fair din partea lor,asa ca am hotarat sa il incerc,insa varianta noastra,si anume argila (albastra).
Am facut tratamentul ca la carte,si ,intrucat nu am asteptat minuni,nu am fost dezamagita ca nu au aparut :).Am fost insa multumita cu o detoxifiere a organismului.

Si pt ca noi am incercat sa gasim informatii obiective despre alte produse cu mare reclama in tratamentul simptomelor din spectru,si nu am gasit la noi,iti spun ce am mai incercat:
Dieta fara gluten si caseina,f frustranta pt el si noi,si fara rezultate.
Dieta fara gluten si caseina si fara carbohidrati,si mai grea,tot fara rezultate
Glutation redus, nu am vazut efecte de la el,ba mai mult a fost o perioada f neagra atunci,si daca nu a provocat-o glutationul,atunci sigur nu a ajutat cu nimic
Neuro-optimizer,nici de la asta
Laptisor de matca,de la care mi s-a parut ca e putin mai atent,si intentionez sa repet cura(am folosit laptisor la borcan,nu din cel la folie,care e liofilizat si fara efecte)
Ulei de peste de la Lisy(ala nu stica nimanui)
Am folosit cu succes homeopatia,cu mici imbunatatiri dupa fiecare remediu,si o recomand,insa e nevoie de un homeopat bun,nu neaparat celebru.
Insa cel mai mult l-au ajutat maslurile,si o spun cu toata obiectivitatea si raspunderea.Vara trecuta am stat la o manastire o sapt si i-au facut masluri zilnic,iar dupa aceea Egu a inceput sa vorbeasca,cand nimeni nu ii mai dadea sanse,la 7 ani.Orice metoda de terapie sau tratament ati avea,v-as recomanda sa nu va lipsiti de asta.
Integrarea senzoriala,merita facuta,complementar cu ABA,sau cu orice terapie care presupune lucrul 1 la 1 cu copilul.

Sper sa-ti fi fost de folos
Zugoor

Postby monica1968 » Fri Nov 18, 2011 11:37 am

Zugoor wrote:Buna Monica
Am citit si rascitit despre Zeolit,si nu m-au convins.La americani,bineinteles,face minuni.Insa am gasit in cele din urma un document scris de ei,in care afirma ce face si ce nu face zeolitul,si anume curata organismul,insa nu face vindecari miraculoase.Mi s-a parut f fair din partea lor,asa ca am hotarat sa il incerc,insa varianta noastra,si anume argila (albastra).
Am facut tratamentul ca la carte,si ,intrucat nu am asteptat minuni,nu am fost dezamagita ca nu au aparut :).Am fost insa multumita cu o detoxifiere a organismului.

Si pt ca noi am incercat sa gasim informatii obiective despre alte produse cu mare reclama in tratamentul simptomelor din spectru,si nu am gasit la noi,iti spun ce am mai incercat:
Dieta fara gluten si caseina,f frustranta pt el si noi,si fara rezultate.
Dieta fara gluten si caseina si fara carbohidrati,si mai grea,tot fara rezultate
Glutation redus, nu am vazut efecte de la el,ba mai mult a fost o perioada f neagra atunci,si daca nu a provocat-o glutationul,atunci sigur nu a ajutat cu nimic
Neuro-optimizer,nici de la asta
Laptisor de matca,de la care mi s-a parut ca e putin mai atent,si intentionez sa repet cura(am folosit laptisor la borcan,nu din cel la folie,care e liofilizat si fara efecte)
Ulei de peste de la Lisy(ala nu stica nimanui)
Am folosit cu succes homeopatia,cu mici imbunatatiri dupa fiecare remediu,si o recomand,insa e nevoie de un homeopat bun,nu neaparat celebru.
Insa cel mai mult l-au ajutat maslurile,si o spun cu toata obiectivitatea si raspunderea.Vara trecuta am stat la o manastire o sapt si i-au facut masluri zilnic,iar dupa aceea Egu a inceput sa vorbeasca,cand nimeni nu ii mai dadea sanse,la 7 ani.Orice metoda de terapie sau tratament ati avea,v-as recomanda sa nu va lipsiti de asta.
Integrarea senzoriala,merita facuta,complementar cu ABA,sau cu orice terapie care presupune lucrul 1 la 1 cu copilul.

Sper sa-ti fi fost de folos

Multumesc pt raspuns, abia acum l-am citit.
Noi folosim homeopatia lui Naghiu, dar si ABA. Copilul e verbal e adevarat ca nu leaga bine cuvintele le poceste, dar fata de acum 5 luni cind nu spunea decat BEC este o mare realizare.
L-am pus pe dieta fara gluten de o luna jumate, n-as zice ca are ceva iombunatatiri, caci are multe tratamente si homeopate ( am trecut prin detox de Priohom) si ulei de peste de la Lysi ( cica e mai buna ala de la Secom cu colostru- pt copil mai mic) si Tonotil 15 zile pe luna .. vitamine B-uri.
Intentionez sa fac niste analize prin belgrad ( alea de la DAN Doctors- ale americanilor) sa vad daca mai descopar ceva... desi, copiii nostri nu au probleme de alimentatia ca ale lor ei sunt vai de ei cu alimentatia artificiala...
Ceea ce vreau sa fac este sa ii dau Clorella am intrebat deja 2 medici c dar astept caci vreau sa detox de vaccinuri.
Am mai auzit de Dr Sorina Soescu din Constatnta care face terapia CEASE.
Toate cele bune
monica1968

Return to ALIMENTATIE, DIETE